Sierpień 8

Jak zadbać o przydomowy ogród?

ogródek

Posiadanie własnego domu wraz z ogrodem to w dzisiejszych czasach rzecz coraz powszechniejsza. Modne stało się przenoszenie z ciasnych blokowisk do własnych domów, zwłaszcza do takich, które usytuowane są na obrzeżach większych miast. Taka przeprowadzka pozwala na zmianę stylu życia na spokojniejszy i bliższy naturze (właśnie dzięki możliwości założenia przydomowego ogrodu).

Utrzymanie własnego skrawka zieleni wymaga jednak posiadania odrobiny wiedzy i włożenia nieco pracy w urządzenie i pielęgnację ogrodu. Jeśli kogoś stać na usługi ogrodnika to problem go nie dotyczy, jednak większość ludzi woli samodzielnie pracować przy grządkach, nie tylko ze względów finansowych, ale głownie dla odprężenia płynącego z tego rodzaju aktywności.
Żeby móc samodzielnie zatroszczyć się o własny skrawek zieleni potrzebujemy kilku niezbędnych narzędzi. Absolutne minimum to szpadel, kosiarka, wąż do podlewania )lub konewka) itd. Przydatne będą też inne akcesoria ogrodowe, zwłaszcza takie, które pomogą nam się zrelaksować po ciężkiej pracy. Przydadzą się zatem takie rzeczy jak parasol ogrody, stolik, być może jakaś huśtawka. Wszystko zależy od naszych potrzeb i fantazji.

Żeby ogród wyglądał pięknie warto też zainwestować w odpowiednie środki ochrony roślin, które zabezpieczą je przed pasożytami i chorobami. To w jakie specyfiki powinniśmy się zaopatrzyć zależy w głównej mierze od tego, jakie rośliny chcemy sadzić. Jeśli nie macie dużego doświadczenia w ogrodnictwie to świetnym źródłem informacji na ten temat będzie pracownik działu ogrodniczego w dowolnym sklepie lub bardziej doświadczony znajomy.


Tagi: , , ,
Copyright 2016. All rights reserved.

Opublikowano 8 sierpnia 2016 przez admin in category "Dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *