Styczeń 10

Lekcje pianina dla dziecka

lekcje gry na pianinie dla dzieci

Szukam zajęcia dla mojego dziecka. Chciałbym, by rozwinęło swoją kreatywność i umiejętności. Pomyślałem o czymś takim jak nauka gry na pianinie. Zacząłem się rozglądać w Internecie za dobrym fachowcem – nauczycielem, który nauczy moje dziecko. Oczywiście nie musi grać jak Fryderyk Chopin od razu, wystarczy, że będzie umiał na początku zagrać parę prostych melodii. Na szczęście Kraków posiada liczne szkoły muzyczne – państwową czy prywatne – i tam też poszukam osoby chętnej na lekcje pianina.

Moje dziecko garnie się do nowych rzeczy – myślę, że takie zajęcie jak lekcje gry na pianinie mu się spodoba, bo lubi słuchać muzyki. Odkąd zaczął siadać ćwiczył na własnoręcznie zrobionej perkusji z garnków kuchennych i pokrywek. Sprawdzałem również ile kosztuje używane, dobrej jakości pianino. Może to jest i duży wydatek, ale czego się nie robi dla dziecka. Jeśli tylko nauka gry na pianinie go wciągnie i będzie chciał się uczyć, to chyba zdecyduję się na zakup pianina.

nauka gry na pianinie

Myślę, że nauka gry na pianinie przyniesie korzyści, a przede wszystkim rozwinie się umysłowo moje dziecko. Każda forma tworzenia jest dobra, bo w ten sposób ćwiczy się mózg i samą kreatywność. Jeśli jednak lekcje pianina nie będą ulubionym zajęciem mojego dziecka wtedy pomyślimy o nauce czego innego. Programowanie ostatnio jest bardzo modne – czytałem, że kodowaniem już zajmują się nawet przedszkolaki, choć dla mnie wydaje się to trochę wcześnie. W każdym razie jak coś to mam już wyjście awaryjne – jeśli nie Fryderyk Chopin to Bill Gates.


Tagi: , , , , ,
Copyright 2016. All rights reserved.

Opublikowano 10 stycznia 2018 przez Alfred Pasiak in category "Edukacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *