Październik 29

Najlepsza recepta na szczupłą sylwetkę

walka z nadwaga

Gdy spodnie nagle okazują się za wąskie, a bluzki za ciasne tylko do pewnego momentu można winić kurczenie się ich w praniu. Prędzej czy później do naszej świadomości dociera przykra myśl – przytyliśmy. Jak więc poradzić sobie z nadmiarem kilogramów? Odpowiednio zbilansowana dieta czy aktywność fizyczna pod opieką trenera personalnego powinny dać nam mocne efekty w dosyć krótkim czasie.

Pierwszy pomysł to zazwyczaj dieta. Ile poradników, tyle ich rodzajów, a i tak na każdego działają one inaczej. Organizm jest bowiem niepowtarzalny i ciężko w ciemno wizualizować jego indywidualną reakcję. Najdrastyczniejszą formą diety jest głodówka, która jest oczywiście wyjątkowo nierozsądnym i niezdrowym pomysłem. Ponadto powoduje efekt jo-jo, czyli powrót do pierwotnej figury po pewnym czasie. Może też prowadzić do niebezpiecznej choroby jaką jest anoreksja. W stosowaniu diety uniwersalne rozwiązanie jest jedno – ograniczyć spożycie cukrów prostych. Na bok odstawiamy słodycze i najbardziej kaloryczne dania. Według badań przeciętne zapotrzebowanie na kalorie wynosi 2000 dla kobiet i 2500 dla mężczyzn. Niezbędne jest też dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości płynów – około 1,5-2 litry dziennie.

Najlepszym sposobem na zbędne kilogramy jest jednak ruch. Ciągle siedząc, a do pracy docierając samochodem, nawet przy najlepszej diecie nasze ciało nie będzie wyglądało dobrze. Aktywność fizyczna to podstawa zgrabnej i wysportowanej sylwetki. Można w zależności od preferencji zapisać się na trening osobisty odbywający się na siłowni pod stałą opieką eksperta, jakim jest trener personalny. Z pewnością tego typu trening personalny da naprawdę wyraźne rezultaty w całkiem niedługim okresie. Można też zdecydować się na połączenie fitness i tańca, czyli popularną zumbę. Przy latynoskich rytmach łączy ze sobą elementy tanecznych choreografii i ćwiczeń fizycznych.

Niestety nie ma prostej recepty na szczupłą i zgrabną sylwetkę. Niektórzy świetny metabolizm dostali w genach, jednak większość z nas musi o odpowiednią figurę zawalczyć. Najlepszym sposobem jest połączenie wszystkich wymienionych opcji, ponieważ wtedy ich działanie będzie najpełniejsze.

Czytaj więcej na stronie centrum treningowego z Krakowa. Kliknij w logo poniżej, by przejść.

logo centrum treningowego fitnow krakow

Tagi: , , , , , ,
Copyright 2016. All rights reserved.

Opublikowano 29 października 2019 przez Alfred Pasiak in category "Bez kategorii", "Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *