Luty 5

Piękne zęby dla każdego

implanty zębowe

Każdy z nas marzy o tym, żeby mieć olśniewający, śnieżnobiały uśmiech. Wiemy, co robić, aby uzyskać taki efekt – regularnie szczotkować zęby, używać nici dentystycznej oraz płynu do płukania ust, regularnie odwiedzać dentystę dla kontroli uzębienia i na bieżąco wypełniać ubytki, ograniczać jedzenie powodujące przebarwienia i niszczenie szkliwa itp.

Oprócz tego, współczesna stomatologia wychodzi nam naprzeciw i oferuje wykonanie takich zabiegów jak piaskowanie, fluoryzacja, scaling, polerowanie, lakierowanie, stripping, dewitalizacja czy też wybielanie zębów. Niektóre z nich są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ), a za inne musimy zapłacić.

Czasami w wyniku różnych okoliczności dochodzi do takiej sytuacji, kiedy tracimy ząb. Może tak się stać w wyniku wypadku, choroby, czasami również istnieje konieczność usunięcia zęba, którego zmiany destrukcyjne są posunięte już tak daleko, że nie da się go uratować. Wtedy z pomocą przychodzą nam implanty zębowe, które są zamiennikami dla naszych naturalnych zębów. Istnieją różne rodzaje implantów stomatologicznych, zazwyczaj są one dopierane indywidualnie do pacjenta. Zobacz również na: stomatologia-impla.pl/implanty/. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się implanty wykonane w tytanu.

Tytan jest metalem obojętnym dla ludzkiego organizmu, dlatego idealnie nadaje się do tego celu. Implanty tytanowe są również bardzo trwałe i zostają wszczepione w kość. Alternatywą są implanty ceramiczne, wykonane z tlenku cyrkonu. Ich barwa jest zbliżona do naturalnej barwy kości ludzkiej, co jest niewątpliwą zaletą właśnie takiego rozwiązania.


Tagi: , , ,
Copyright 2016. All rights reserved.

Opublikowano 5 lutego 2018 przez admin in category "Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *