Czerwiec 26

Śmierć poza granicami naszego kraju

Wyjeżdżając na wakacje, najczęściej skupiamy się na tych pozytywnych aspektach. Planujemy, co odwiedzimy w nowo poznanym przez nas kraju, co zjemy, bo zależy nam zawsze na potrawach, które jedzą lokalni mieszkańcy. Będziemy szukać małych restauracji, które są prowadzone przez rodziny od wielu lat i odwiedzają je niekoniecznie turyści. Dojście do plaży też dla nas jest istotne, rzecz jasna. Szczególnie, gdy mamy dzieci, bo one głównie dla ciepłego morza jadą z nami na zagraniczne wakacje. Ale tak i w codziennym życiu, tak i na wakacjach, zawsze może nam się coś przytrafić. Warto zorientować się wcześniej, jak wygląda sprawa sprowadzanie zwłok z zagranicy. Bo nie tylko ubezpieczenia odnośnie wypadków, czy na wizytę u dentysty są ważne.

Rzecz jasna, trzeba mieć nadzieję, że nie będzie nam to potrzebne, ale stare powiedzenie mówi „przezorny zawsze ubezpieczony” i jest w tym dużo prawdy.
Okazuje się, że międzynarodowy transport zmarłych to nie taka prosta i oczywista sprawa. a często i bardzo kosztowna. Szczególnie, gdy na taką okoliczność nie mamy wykupionego ubezpieczenia. Każdy kraj ma swoje prawa w tym zakresie i ustanowione zarządzenia. W większość krajów należących do Unii Europejskiej jest to ujednolicone, jednak istnieją niewielkie różnice, dlatego mimo wszystko warto sprawdzić zawsze, jak jest w tym konkretnym kraju, do którego się wybieramy na wakacje.
Każdy z nas liczy, że taka wiedza nie będzie mu potrzebna i należy w to mocno wierzyć, ale nadmiar wiedzy jeszcze nikomu nie zaszkodził, więc poświęćmy temu zagadnieniu dłuższą chwilę przed rozpoczęciem pakowania. Nie chcielibyśmy, żeby i tak tragiczna dla nas sytuacja przedłużała się jeszcze z dala od domu, gdy nie wiemy, co robić.

Zobacz też: Sprowadzanie zwłok z zagranicy | Epitafium-przewozy.plCopyright 2016. All rights reserved.

Opublikowano 26 czerwca 2017 przez admin in category "Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *