Lipiec 20

Wybieramy osłony na okna

najpopularniejsze osłony okienne to rolety, żaluzje i markizy

W sezonie letnim, kiedy nadchodzi fala upałów i słońce świeci nam prosto w okna, zaczynamy zastanawiać się, jak ochronić nasze mieszkania przed wysokimi temperaturami. Najprostszym sposobem są różnego rodzaju żaluzje, montowane na stałe i opuszczane wtedy, kiedy jest taka potrzeba.

Żaluzje mogą być aluminiowe bądź drewniane, a ich kolor możemy dobierać do wnętrza, chociaż i tak najbardziej popularne są w kolorach naturalnych, to znaczy stalowe i drewniane. Ich wadą jest to, że raczej nie zamontujemy sobie ich sami, potrzebujemy firmy, która zakłada żaluzje.

Bardzo ładnym elementem, który i chroni przed słońcem, i zdobi okna są rolety rzymskie, które każdy z nas może sobie samodzielnie zamontować. Są one szyte z różnych tkanin, najczęściej z grubego płótna, można je dopasować do kolorów wnętrza. Bywają bardzo proste, wręcz surowe, ale zdarzają się rolety rzymskie ozdabiane koronkami, wstążeczkami i kokardkami, a także o zaokrąglonych kształtach, psujące do wnętrz typowo kobiecych.

Jeszcze inny pomysł to markizy (krakzalwroclaw.pl/produkty/markizy/), do niedawna kojarzone zasadniczo ze sklepami albo miejscami typu kawiarnia. W przeciwieństwie do poprzednich, nie zasłaniają one okien, ale są montowane do ściany budynku i wysuwane, by okryć cieniem osoby, które chciałyby tam usiąść. Doskonale sprawdzają się w domach jednorodzinnych, ale także na balkonach. Markizy bywają bardzo kolorowe i można je łączyć z kolorami elewacji.


Tagi: , , ,
Copyright 2016. All rights reserved.

Opublikowano 20 lipca 2016 przez Alfred Pasiak in category "Dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *