lipiec 13

Deser może być zdrowy

sorbet jabłkowy

Deser bywa postrzegany jako wróg szczupłej sylwetki. Zwłaszcza kobietom zdarza się całkowicie rezygnować z tej części posiłków. To jednak nie do końca przemyślany krok. Przede wszystkim dlatego, że desery deserom nie są równe. Niektóre to faktycznie sam cukier, a do tego mnóstwo sztucznych substancji konserwujących oraz tak zwanych ulepszaczy smaku.

Nie brakuje jednak przepisów, które opierają się na zdrowych owocach i składnikach, które wspierają organizm w codziennych wyzwaniach. Jeżeli przygotowaniem deseru człowiek zajmie się w zaciszu własnego domu i wybierze do tego celu wyłącznie świeże składniki, wówczas można jeść śmiało. Szczególnie polecam Wam przepisy na desery z: delektujemy.pl/przepisy-na-desery/.

Byłe z umiarem ilościowym, pogrozi palcem niejeden dietetyk. Specjaliści z tej dziedziny są zasadniczo zgodni, że jedzenie z umiarem nie szkodzi, bez względu na to, jakie przepisy na desery lubi się najbardziej. Chodzi o to, aby nie przesadzać z ilością i w miarę możliwości przyrządzać potrawy samodzielnie. Ewentualnie skorzystać z usług sprawdzonej cukierni. Deser nie musi być czymś złym, ani tym bardziej niebezpiecznym. Błędem są natomiast wyrzuty sumienia po nawet niewielkiej porcji. To właśnie one przyczyniają się do większej ochoty na dokładkę.

Kolejne kawałki to natomiast coś, czego warto unikać. W imię utrzymania zgrabnej sylwetki, ale także dobrego samopoczucia, równowagi insulinowej oraz zdrowia na lata. Mitem jest także stwierdzenie, że zdrowy deser nie może być smaczny. Wystarczy poszukać swoich ulubionych smaków i składników. Na pewno wchodzą w skład jakiegoś przepisu.

Tagi: , , ,
Copyright 2016. All rights reserved.

Opublikowano 13 lipca 2017 przez admin in category "Kuchnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *