kwiecień 11

Jak docieplać i osuszać budynki?

docieplanie domu

Marzeniem jest mieszkanie w domu bez wilgoci, lecz niestety bardzo często ona się pojawia na ścianach, oraz suficie. W takiej sytuacji pozostaje osuszanie budynków. Gdy zaniechamy tej czynności może dojść do degradacji domu. Ucierpi na tym także nasze zdrowie, gdyż wilgoć jest toksyczna dla człowieka.

Docieplanie domów pociąga za sobą koszty, lecz nie ma innego wyjścia i trzeba zainwestować. Przyczyn takiego stanu można dopatrywać się w niewłaściwej izolacji podczas budowy obiektu, lub z biegiem lat wyeksploatowaniu się izolacji, czy też nadmiernej ilości wody spływającej na konstrukcje domu. Docieplanie domów kojarzy się z remontem, gdyż trzeba ułożyć materiał izolacyjny taki, jak styropian. W związku z tym trzeba wykonać szereg czynności przed i po ułożeniu styropianu.

Prace związanie z docieplaniem domu powinny rozpocząć się od osuszenia budynku. W następnej kolejności oczyścić ściany szczotką, gdyż każdy nieoczyszczony bród znacznie osłabia przylepność kleju.do płyt. Usunąć nie tylko bród, ale również pył, zacieki, plamy, a następnie wyrównać nierówności. Po tych zabiegach w dalszej części docieplanie domów wymagać będzie zagruntowania. Po zagruntowaniu ścian możliwy już będzie montaż płyt styropianowych. Przed przyklejeniem pierwszej warstwy należy zamontować listwę cokołową, która pomoże utrzymać poziom podczas układania styropianu, jak i będzie oparciem dla dolnej części materiału ocieplającego.

„Czasem bywa, że dodatkowo niezależnie od kleju trzeba do mocowania wykorzystać kołki. Takie kołkowanie można wykonać po dwóch dniach od klejenia.” – zaznacza ekspert z firmy zajmującej się osuszaniem i docieplaniem budynków Ekodocieplenia.

Tagi: , , ,
Copyright 2016. All rights reserved.

Opublikowano 11 kwietnia 2016 przez admin in category "Budownictwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *