sierpień 2

Konopie medyczne – lekarstwo przyszłości

medyczne konopie

Coraz częściej słyszymy o dolegliwościach, które dopadają rosnącą ilość Polaków. Jaskra, stwardnienie rozsiane czy rak, to tylko niektóre z tych chorób, które uważa się za nieuleczalne. Jak im zaradzić? Jednym z rozwiązań promowanych przez wielu lekarzy i stowarzyszenia, chociażby takie jak Wolne Konopie są właśnie konopie medyczne, które przynoszą dobre efekty w leczeniu, a przede wszystkim łagodzą ból u chorych.

Jak wskazują badania, olej konopny może być stosowany w leczeniu ponad dwustu różnych schorzeń – padaczki, cukrzycy, epilepsji, miażdżycy czy np. glejaka. Od kilku miesięcy konopie medyczne można w sposób legalny zdobyć także w Polsce i wykorzystywać je do leczenia. To wielka ulga dla wielu osób, które dotychczas starały pozyskać się olej konopny zza granicy. Niestety, konopie medyczne nadal nie mogą być uprawiane w Polsce, co w praktyce oznacza, ze proces leczenia niezmiernie się wydłuża, a olej konopny musi być sprowadzony z innego kraju. Warto wspomnieć o tym, że olej z nasion konopi może mieć też szerokie zastosowanie w branży „beauty”. Kobietom olej konopny pomaga przywrócić jędrność skóry, elastyczność, nadaje blasku, regeneruje i nawilża.

Coraz częściej olej konopny wykorzystywany jest także w zupełnie innym miejscu, mianowicie w kuchni. Olej z nasion konopi nadaje się jako dodatek do sałatek, makaronów, ryb czy różnego rodzaju mięsa. Jak widać, olej z nasion konopi ma ogromne walory prozdrowotne. Szkoda, że nie do końca wszyscy darzą zaufaniem ten produkt, bo wielu olej konopny kojarzy się niestety głównie z środkiem odurzającym.

Tagi: , , ,
Copyright 2016. All rights reserved.

Opublikowano 2 sierpnia 2017 przez admin in category "Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *