kwiecień 5

Kto decyduje o wyborze odzieży medycznej?

odzież lekarska

Jak wiadomo, strój do pracy jest bardzo ważny, gdyż to właśnie on może pomóc w wykonywaniu najróżniejszych zadań. Nawet jeśli dopiero zaczynamy pracować w szpitalu, będą nas obowiązywać pewne zasady tyczące się ubioru. Kto więc decyduje o tym, jak wygląda odzież lekarska?

Wszystko zależy tak naprawdę od tego, w jakiej placówce będziemy pracować. Każdy szpital i ośrodek zdrowia może ustalić sobie bowiem inny regulamin i zupełnie inne zasady. Najczęściej jednak to cała przychodnia decyduje o wyborze strojów. Czasem powołuje się także specjalny oddział, który ustala, jak mają wyglądać poszczególne fartuchy medyczne i stroje pielęgniarek. Te informacje zostają umieszczone w regulaminie placówki, którego musimy oczywiście przestrzegać. Jeśli chodzi o wygląd odzież lekarska, zwykle są one białe, kremowe, zielone lub po prostu jasne. Pracownicy najczęściej wyglądają podobnie, ponieważ to ważne, aby ekipa stanowiła zgrany zespół, również i pod względem prezencji. Dzięki temu odwiedzający szpital pacjent od razu widzi profesjonalnych lekarzy i wie, który z nich czym się zajmuje.

Można więc uznać, że cały szpital decyduje o wyborze strojów lekarskich dla swoich pracowników. Jeśli sami będziemy pracować w pewnej przychodni, musimy po prostu zapoznać się z jej regulaminem, a na pewno odpowiemy sobie na wszystkie pytania. Dowiemy się wtedy, czy potrzebne nam będą bluzy medyczne, czy może kitle bądź fartuchy.

Reklama: http://sklep.medicstar.pl/

Tagi: , ,
Copyright 2016. All rights reserved.

Opublikowano 5 kwietnia 2016 przez admin in category "Moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *