styczeń 10

Lekcje pianina dla dziecka

lekcje gry na pianinie dla dzieci

Szukam zajęcia dla mojego dziecka. Chciałbym, by rozwinęło swoją kreatywność i umiejętności. Pomyślałem o czymś takim jak nauka gry na pianinie. Zacząłem się rozglądać w Internecie za dobrym fachowcem – nauczycielem, który nauczy moje dziecko. Oczywiście nie musi grać jak Fryderyk Chopin od razu, wystarczy, że będzie umiał na początku zagrać parę prostych melodii. Na szczęście Kraków posiada liczne szkoły muzyczne – państwową czy prywatne – i tam też poszukam osoby chętnej na lekcje pianina.

Moje dziecko garnie się do nowych rzeczy – myślę, że takie zajęcie jak lekcje gry na pianinie mu się spodoba, bo lubi słuchać muzyki. Odkąd zaczął siadać ćwiczył na własnoręcznie zrobionej perkusji z garnków kuchennych i pokrywek. Sprawdzałem również ile kosztuje używane, dobrej jakości pianino. Może to jest i duży wydatek, ale czego się nie robi dla dziecka. Jeśli tylko nauka gry na pianinie go wciągnie i będzie chciał się uczyć, to chyba zdecyduję się na zakup pianina.

nauka gry na pianinie

Myślę, że nauka gry na pianinie przyniesie korzyści, a przede wszystkim rozwinie się umysłowo moje dziecko. Każda forma tworzenia jest dobra, bo w ten sposób ćwiczy się mózg i samą kreatywność. Jeśli jednak lekcje pianina nie będą ulubionym zajęciem mojego dziecka wtedy pomyślimy o nauce czego innego. Programowanie ostatnio jest bardzo modne – czytałem, że kodowaniem już zajmują się nawet przedszkolaki, choć dla mnie wydaje się to trochę wcześnie. W każdym razie jak coś to mam już wyjście awaryjne – jeśli nie Fryderyk Chopin to Bill Gates.

Tagi: , , , , ,
Copyright 2016. All rights reserved.

Opublikowano 10 stycznia 2018 przez Alfred Pasiak in category "Edukacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *