lipiec 24

Nowoczesne tynki w naszych domach

tynki cementowo-wapienne Kraków

Branża budowlana to obszar, w obrębie którego szczególnie w ostatnich latach zastosowano szereg nowatorskich rozwiązań. Przekłada się to zresztą na jakość oraz ilość realizowanych inwestycji. Można to zresztą zauważyć gołym okiem, bo kiedy rozejrzymy się nawet w swoim najbliższym otoczeniu, to okaże się, że nieustannie ktoś coś buduje.
W dużej mierze są to prywatne domy albo też całe osiedla, które realizują firmy deweloperskie. Ludzie gdzieś przecież muszą mieszkać i stąd też tyle placów budowy.
Jeśli już mowa o nowościach w branży budowlanej to niewątpliwie do takich należą tynki gipsowe oraz tynki cementowo-wapienne.
A dlaczego? Otóż, chodzi tutaj o trzy kwestie. Po pierwsze, od dłuższego już czasu właśnie tynki gipsowe robią oszałamiającą karierę i stosuje się je powszechnie do wykończenia wnętrz. Tyngi gipsowe pozwalają uzyskać idealnie gładkie ściany, a o to przecież głównie chodzi, żeby wnętrza naszych domów czy mieszkań wyglądały jak najlepiej. Jeśli chodzi z kolei o tynki cementowo-wapienne to te doskonale sprawdzają się zarówno do wnętrz, jak do zewnętrznych wykończeń budynków. Są zdecydowanie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż tynki gipsowe, choć nie można dzięki nim uzyskać idealnie gładkich powierzchni. No cóż, coś za coś.
Po drugie, współczesne tynki, w tym tynki cementowo-wapienne, można kupić w postaci gotowych mieszanek. Te są powszechnie dostępne w składach i marketach budowlanych. Kupuje się więc potrzebną ilość takiej mieszanki i po dodaniu do niej określonej ilości wody otrzymujemy gotową masę, którą wystarczy nałożyć na powierzchnię przeznaczoną do tynkowania. Co ważne, dzięki takim gotowym mieszankom możliwe jest uzyskanie jednolitego koloru tynku na całej ścianie, co nie było takie proste, kiedy tynki komponowało się ręcznie, dodając kolejne składniki.
I po trzecie, współczesne tynki w dużej mierze nakłada się maszynowo. To znacznie ułatwia i przyśpiesza pracę.

Zobacz też: Tynki cementowo-wapienne Kraków | Inside System

Tagi: ,
Copyright 2016. All rights reserved.

Opublikowano 24 lipca 2017 przez admin in category "Biznes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *