marzec 7

Przed termomodernizacją domu zrób koniecznie audyt energetyczny

audyt energetyczny

Budowa domu w dzisiejszych czasach znacznie odbiega od technologii budowy powszechnej kilkadziesiąt lat temu. Kiedyś budowa domu była szybka i stosunkowo tania dzięki zastosowaniu materiałów o słabych parametrach energetycznych. Tanie media typu prąd, gaz, opał czy woda skutecznie hamowały świadomość ekologiczną Polaków.

Domy tanie w budowie dzięki niewielkim kosztom eksploatacji były na tamten czas rozwiązaniem optymalnym.

Dzisiaj domy z lat siedemdziesiątych i starsze odbiegają obecnym standardom energetycznym. Wysokie koszty eksploatacji domu i droższe media wymusiły narzucenie nowej technologii budownictwa energetycznego i pasywnego. Stare i zimne budynki przed wysokimi rachunkami za prąd i ogrzewanie może uratować dzisiaj jedynie przemyślana termomodernizacja.

Przed termomodernizacją domu najlepiej zaprosić do domu specjalistę, który zrobi profesjonalny audyt energetyczny (więcej na www.gsenergia.pl/10/audyt_energetyczny/). Badanie to polega na wykryciu źródeł największego zużycia energii w domu i dobór optymalnych metod, które pozwolą w znacznym stopniu ograniczyć aktualne wysokie zużycie energii (np. wymiana stolarki okiennej i drzwiowej na cieplejsze, docieplenie budynku styropianem, wymiany i docieplenie połaci dachowej).

Poprawa charakterystyki cieplnej budynku to inwestycja i oszczędność na lata. Jeżeli zamierzasz wynająć lub sprzedać swój dom warto postarać się o świadectwa energetyczne, które poświadczą o bardzo dobrych parametrach termicznych Twojego domu i podwyższą jego wartość w oczach potencjalnych inwestorów.

Tagi: , , ,
Copyright 2016. All rights reserved.

Opublikowano 7 marca 2016 przez admin in category "Budownictwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *