luty 2

Przemysł alpinistyczny i praca na wysokości

alpinista

Alpinista przemysłowy to osoba wykonująca prace na wysokości. Do najczęstszych usług alpinistycznych należy między innymi mycie okien, wieszanie banerów reklamowych, konserwacja linii telekomunikacyjnych.

Usługi alpinistyczne ostatnimi czasy stały się bardzo popularne, a co za tym idzie wzrosło zainteresowanie wykonywaniem tego typu usług. Osoby podejmujące się pracy na wysokości powinny posiadać odpowiednie cechy psychiczne oraz fizyczne.

Alpinista przemysłowy powinien być precyzyjny, zwinny a przy tym opanowany. Jego ruchy powinny być skoordynowane, tak aby nie doszło do popełnienia błędu. Pracownicy, którzy wykonują prace na wysokości wyposażeni są w środki ochronne dzięki którym mogą czuć się bezpieczni w razie zachwiania równowagi.

Ponadto, jeśli interesujesz się pracą na wysokości warto być bliżej poznał ofertą szkoleń wysokościowych na Rock Master.

Niewątpliwie do środków ochronnych alpinisty przemysłowego należą: szelki bezpieczeństwa, liny, kask. Dobrze zabezpieczony pracownik to pracownik bezpieczny. Należy jednak pamiętać o kontroli stanu lin oraz szelek bezpieczeństwa. Przedmioty te powinny być na bieżąco kontrolowane. Te których jakość jest wątpliwa należy niezwłocznie wyeliminować z procesu pracy.

Praca na wysokości zalicza się do prac wysokiego ryzyka. W przypadku gdy nie są przestrzegane zasady bezpieczeństwa i higieny pracy pracownik narażony jest na upadek z wysokości, którego konsekwencje mogą być bardzo rożne (od złamania kończyn aż po śmierć).

Tagi: , , ,
Copyright 2016. All rights reserved.

Opublikowano 2 lutego 2016 przez admin in category "Przemysł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *