czerwiec 7

Różany ogród

czas by róże parkowe zawitały do ogrodu

Róże to wyjątkowo piękne kwiaty. Niektórzy uznają je za najszlachetniejsze spośród wszystkich kwiatów ozdobnych. Róże sprawdzają się w bardzo wielu sytuacjach. Są doskonałe na prezent w bukiecie, jako przystrojenie sal balowych oraz jako ozdoba parków, rabat i przede wszystkim naszych przydomowych ogrodów.

Do parków i ogrodów szczególnie dobrze nadają się róże okrywowe, róże parkowe oraz róże rabatowe. Od swych kuzynek, które są przeznaczone i uprawiane głównie na kwiaty cięte, różnią się wielkością krzaka i rozłożystością. Nie jest to bynajmniej ich wada. Duże okwiecone krzaki róż, doskonale wyglądają na tle innych krzewów lub drzew. Róże parkowe – hyzowie.com/18-roze-parkowe, a także okrywowe i rabatowe,  dzięki swoim rozmiarom doskonale znoszą wahania temperatur oraz są odporne na zmiany pór roku.

Róże rabatowe, parkowe i okrywowe dzięki swej odporności są łatwiejsze w uprawie. Mniej doświadczeni ogrodnicy mogą spokojnie rozpoczynać od nich swą przygodę z uprawą róż. Ilość kolorów, rozmiarów kwiatów oraz kształtów płatków jest ogromna, co pozwala na udekorowanie przestrzeni zielonej w bardzo rozmaity sposób.

Róże poza niepodważalnymi walorami wzrokowymi, dostarczają nam również niesamowicie przyjemnych doznań zapachowych. Szczególnie duże wrażenie robią duże ilości róż, zgromadzone na stosunkowo niewielkim terenie, gdzie różany zapach dominuje nad każdym innym. Zapach róż jest jednym z najbardziej cenionych na świecie, o czym świadczy cena i popyt na drogocenny olejek różany.

Róże są doskonałym wyborem jeśli chcemy ukwiecić swój ogród. Zapewnią nam niezapomniane doznania estetyczne, a nasz ogród będzie napawał nas dumą.

Tagi: , , , ,
Copyright 2016. All rights reserved.

Opublikowano 7 czerwca 2016 przez Alfred Pasiak in category "Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *