listopad 14

Samodzielne pozycjonowanie – jak to zrobić?

seo ranking

Chociaż wypromowanie własnej strony w wynikach organicznych jest stosunkowo trudne, wiele rzeczy możemy wykonać samodzielnie bez większego doświadczenia. Dzięki temu, podejmując się współpracy z firmą pozycjonującą, sporo zaoszczędzimy, zwłaszcza że nie są to rzeczy tanie.

Co więc można zrobić samodzielnie? Przede wszystkim optymalizację treści na naszej stronie, stworzenie bloga, stworzenie tekstów do katalogów i założenie profilów w mediach społecznościowych.

Samodzielna optymalizacja treści powinna polegać na napisaniu tekstów do każdej z podstron (ze szczególnym uwzględnieniem podstrony: o nas i strony głównej), na wprowadzeniu nagłówków oraz na wprowadzeniu meta tytułów i opisów. Jeśli chodzi o bloga, powinien stanowić on integralną część strony i zawierać treści przydatne dla użytkowników (a zakładamy, że, jako specjaliści w swoim fachu, będziemy potrafili napisać coś ciekawego). Teksty pod katalogi stron powinny być pisane według obowiązujących zasad (tj. powinny być krótkie, zawierać ogólny opis naszej firmy i mieć wplecioną frazę, na której nam zależy), a także powinny być dodawane na katalogi wartościowe i zgodne tematycznie z naszą branżą.

Na koniec profile w mediach społecznościowych – chyba każdy z nas ma w tym doświadczenie, dlatego pozycjonowanie za ich pośrednictwem nie powinno być żadnym problemem (a żeby przekonać się, że jest to konieczne, wystarczy zrozumieć, że ok. 3/4 naszych potencjalnych klientów udziela się właśnie w social media).

Oczywiście bez względu na to, czy stworzymy treść na naszą stronę, czy dodamy teksty pod katalogi firm, i tak w końcu przyjdzie czas na współpracę z firmą pozycjonującą. Zanim zdecydujemy się więc na konkretną ofertę, upewnijmy się, czy aby na pewno mamy do czynienia z profesjonalistą.

Tagi: , , ,
Copyright 2016. All rights reserved.

Opublikowano 14 listopada 2017 przez admin in category "Marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *