luty 15

Skutki zaniedbania leczenia próchnicy

stomatologia estetyczna

Walka z próchnicą ma ogromne znaczenie. Dlaczego? Powodów jest wiele. Próchnica jest jednym z poważniejszych problemów współczesnego świata. Zła dieta, brak czasu na dokładną higienę jamy ustnej – oto główne przyczyny późniejszych problemów z próchnicą. Dziś to właśnie próchnica staje się najpoważniejszym wyzwaniem, z jakim musi się zmierzyć stomatologia zachowawcza.

Jak wynika ze statystyk, z tym problemem walczy już większość dzieci na całym świecie. Próchnica jest też poważnym problemem wśród dorosłych. To ona często prowadzi do zbyt wczesnej utraty zębów, jest też częstą przyczyną wielu poważnych problemów z ogólnym stanem zdrowia. Brak zębów sprawia, że nie jesteśmy z stanie dobrze pogryźć jedzenia, a to naraża nasz układ pokarmowy na wiele problemów. Dodatkowym problemem są bakterie, które mogą przenikać do naszego organizmu i negatywnie wpływać na stan poszczególnych narządów wewnętrznych.

Leczenie próchnicy staje się zatem bardzo ważne zarówno ze względów estetycznych, jak i ze względu na ogólny stan zdrowia. Im wcześniej takie leczenie zostanie podjęte, tym lepiej dla nas. Mały ubytek można skutecznie wyleczyć, a efektem wizyty u dentysty (informacje o usłudze stomatologi zachowawczej znaleźć można na stronie impla.com.pl/stomatologia-zachowawcza) będzie mocny i zdrowy ząb. Warto też pamiętać o profilaktyce, w której najważniejsze jest staranne szczotkowanie zębów oraz korzystanie z płynów do płukania jamy ustnej.

Ryzyko pojawienia się próchnicy można też zminimalizować dzięki korzystaniu ze specjalnych nici dentystycznych, które pozwalają oczyścić nawet te najmniejsze przestrzenie między zębami. Przecież i w nich mogą się gromadzić groźne bakterie.

Tagi: , , ,
Copyright 2016. All rights reserved.

Opublikowano 15 lutego 2016 przez admin in category "Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *