czerwiec 26

Śmierć poza granicami naszego kraju

Wyjeżdżając na wakacje, najczęściej skupiamy się na tych pozytywnych aspektach. Planujemy, co odwiedzimy w nowo poznanym przez nas kraju, co zjemy, bo zależy nam zawsze na potrawach, które jedzą lokalni mieszkańcy. Będziemy szukać małych restauracji, które są prowadzone przez rodziny od wielu lat i odwiedzają je niekoniecznie turyści. Dojście do plaży też dla nas jest istotne, rzecz jasna. Szczególnie, gdy mamy dzieci, bo one głównie dla ciepłego morza jadą z nami na zagraniczne wakacje. Ale tak i w codziennym życiu, tak i na wakacjach, zawsze może nam się coś przytrafić. Warto zorientować się wcześniej, jak wygląda sprawa sprowadzanie zwłok z zagranicy. Bo nie tylko ubezpieczenia odnośnie wypadków, czy na wizytę u dentysty są ważne.

Rzecz jasna, trzeba mieć nadzieję, że nie będzie nam to potrzebne, ale stare powiedzenie mówi „przezorny zawsze ubezpieczony” i jest w tym dużo prawdy.
Okazuje się, że międzynarodowy transport zmarłych to nie taka prosta i oczywista sprawa. a często i bardzo kosztowna. Szczególnie, gdy na taką okoliczność nie mamy wykupionego ubezpieczenia. Każdy kraj ma swoje prawa w tym zakresie i ustanowione zarządzenia. W większość krajów należących do Unii Europejskiej jest to ujednolicone, jednak istnieją niewielkie różnice, dlatego mimo wszystko warto sprawdzić zawsze, jak jest w tym konkretnym kraju, do którego się wybieramy na wakacje.
Każdy z nas liczy, że taka wiedza nie będzie mu potrzebna i należy w to mocno wierzyć, ale nadmiar wiedzy jeszcze nikomu nie zaszkodził, więc poświęćmy temu zagadnieniu dłuższą chwilę przed rozpoczęciem pakowania. Nie chcielibyśmy, żeby i tak tragiczna dla nas sytuacja przedłużała się jeszcze z dala od domu, gdy nie wiemy, co robić.

Zobacz też: Sprowadzanie zwłok z zagranicy | Epitafium-przewozy.pl

Tagi: ,
Copyright 2016. All rights reserved.

Opublikowano 26 czerwca 2017 przez admin in category "Biznes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *