sierpień 3

Włochy w sercu Krakowa

restauracja włoska Kraków

Po całym tygodniu pracy wielu z nas ma ochotę wybrać się ze znajomymi na miasto. Chodzenie od klubu do klubu nie zawsze jednak wszystkim się podoba. To już kwestia prywatnych preferencji, ale gdzie wybrać się większą grupą, aby zadowolić wszystkich? Pytanie niby proste, a odpowiedź niekoniecznie. Ponownie trzeba wziąć pod uwagę fakt, że nie idziemy sami… ale są przecież pewne uniwersalne wyjścia, które bez wątpienia zadowolą wszystkich.

Strzałem w dziesiątkę będzie restauracja włoska Da Pietro, bo kto nie lubi takich przysmaków, jak pizza, spaghetti czy foccacie? Do tego lampka czerwonego wina i idealny wypad murowany. Nasi znajomi również powinni być zadowoleni, ponieważ w ofercie tego miejsca znajduje się dużo więcej dań, które na pewno im posmakują. Risotto czy owoce morza to ich kolejne perełki — może trochę mniej znane w Polsce, ale na pewno warto ich spróbować.

Co do wcześniej wspomnianych win, Da Pietro ma w swojej ofercie wiele ich rodzajów, nie ograniczając się tylko do typowego podziału na białe czy czerwone, są tutaj również wina różowe, musujące, deserowe, a nawet niebeczkowane, które naprawdę smakują inaczej niż te, które leżakowały w beczkach przez kilka miesięcy. Dla smakoszy nie brakuje tutaj win aromatycznych czy takich o domieszkach minerałów. Nie byłoby jednak włoskich dań bez prosecco, które jest najpopularniejszym winem musującym na świecie, choć można znaleźć jego mniej napowietrzone wersje.

Podsumowując, idealnym miejscem na wypad z przyjaciółmi, będzie krakowska Da Pietro, gdzie można zjeść prawdziwą włoską pizzę, spróbować przepysznych makaronów i uraczyć się kieliszkiem wytrawnego wina. A dzięki ponad dwudziestu pięciu letniej tradycji będziecie mieć pewność, że wizyta w tej włoskiej restauracji, nie będzie zmarnowanym czasem, ale świetną przygodą.

Zobacz też: Restauracja Włoska Kraków | DaPietro

Tagi: ,
Copyright 2016. All rights reserved.

Opublikowano 3 sierpnia 2017 przez admin in category "Biznes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *