lipiec 20

Wybieramy osłony na okna

najpopularniejsze osłony okienne to rolety, żaluzje i markizy

W sezonie letnim, kiedy nadchodzi fala upałów i słońce świeci nam prosto w okna, zaczynamy zastanawiać się, jak ochronić nasze mieszkania przed wysokimi temperaturami. Najprostszym sposobem są różnego rodzaju żaluzje, montowane na stałe i opuszczane wtedy, kiedy jest taka potrzeba.

Żaluzje mogą być aluminiowe bądź drewniane, a ich kolor możemy dobierać do wnętrza, chociaż i tak najbardziej popularne są w kolorach naturalnych, to znaczy stalowe i drewniane. Ich wadą jest to, że raczej nie zamontujemy sobie ich sami, potrzebujemy firmy, która zakłada żaluzje.

Bardzo ładnym elementem, który i chroni przed słońcem, i zdobi okna są rolety rzymskie, które każdy z nas może sobie samodzielnie zamontować. Są one szyte z różnych tkanin, najczęściej z grubego płótna, można je dopasować do kolorów wnętrza. Bywają bardzo proste, wręcz surowe, ale zdarzają się rolety rzymskie ozdabiane koronkami, wstążeczkami i kokardkami, a także o zaokrąglonych kształtach, psujące do wnętrz typowo kobiecych.

Jeszcze inny pomysł to markizy (krakzalwroclaw.pl/produkty/markizy/), do niedawna kojarzone zasadniczo ze sklepami albo miejscami typu kawiarnia. W przeciwieństwie do poprzednich, nie zasłaniają one okien, ale są montowane do ściany budynku i wysuwane, by okryć cieniem osoby, które chciałyby tam usiąść. Doskonale sprawdzają się w domach jednorodzinnych, ale także na balkonach. Markizy bywają bardzo kolorowe i można je łączyć z kolorami elewacji.

Tagi: , , ,
Copyright 2016. All rights reserved.

Opublikowano 20 lipca 2016 przez Alfred Pasiak in category "Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *