październik 27

Wygodna i wytrzymała odzież medyczna

ubrania kosmetyczne

Wybrane zawody wymagają odpowiedniego ubioru dostosowanego do warunków pracy. Odzież medyczna musi spełniać kilka wymogów, żeby do takowej być zaliczoną. Przede wszystkim musi być z bawełny, gdyż dzięki jej włókienkowej strukturze wszelkie substancje płynne są przez nią wchłaniane i rozprowadzane wewnątrz materiału. Dlatego właśnie bawełniane fartuchy są bardziej popularne od tych z tworzyw sztucznych.
Odzież lekarska powinna nie tracić swych właściwości w praniu, nie zmieniać swego rozmiaru. Odpowiednie dopasowanie stroju jest bardzo ważne, gdyż ubiór nie może przeszkadzać lekarzowi czy pielęgniarce w pracy. Duża dostępność i niska cena takiej odzieży należą do ich atutów. Fartuchy, czepki, maski są często zmieniane, wyrzucona, bowiem czasami nie opłaca się ich prać. Ubrania kosmetyczne (sklep.medicstar.pl) mogą przybierać różne formy. Nie muszą być to nudne, białe fartuchy,  a wręcz przeciwnie – ładnie skrojone, proste sukienki w fantazyjnych kolorach. Taka różnorodność ma znaczenie przede wszystkim dla prywatnych gabinetów kosmetycznych, w których pracownicy stanowią wizytówkę zakładu i powinni prezentować się, co najmniej przyzwoicie. Także i lekarze i pielęgniarki mogą przywdziać bardziej sympatyczne dla pacjenta barwy, jeśli oczywiście regulamin szpitala na to pozwala.

Ostatnią bardzo ważną rzeczą jest, aby strój medyczny był zaprojektowany według zasad ergonomii. Musi posiadać wytrzymałe szwy, dodatkowe kieszenie na sprzęty i dobrze się nosić. Nawet wysoka użytkowość nie wystarczy, gdy będziemy się źle czuć w swoim stroju.

Tagi: , ,
Copyright 2016. All rights reserved.

Opublikowano 27 października 2016 przez admin in category "Moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *