marzec 10

Zasady działania odkurzacza centralnego

odkurzacz centralny Variovac

Odkurzanie należy do podstawowych obowiązków, które musi spełniać każdy, kto chce mieć w domu czysto. Niewiele osób lubi tę czynność. Powodów niechęci do tradycyjnego odkurzania jest wiele.

Pierwszym z nich jest hałas, którego doświadczamy odkurzając pomieszczenia. Innym utrudnieniem jest dość spory ciężar standardowych odkurzaczy. A jeszcze inną niedogodnością jest unoszący się w powietrzu pył i kurz. Lecz gdy zastosujemy odkurzacz centralny Variovac, to pozbędziemy się wszystkich powyższych uciążliwości. Odkurzacz centralny stanowi cały system odkurzający. W skład systemu wchodzi kilka elementów. Najważniejszą częścią jest jednostka centralna. Taka jednostka centralna posiada silnik, pojemnik na kurz i umieszczona jest poza pomieszczeniami mieszkalnymi. A to sprawia, że odkurzając dom nie słyszymy hałasu i podczas odkurzania możemy na przykład swobodnie rozmawiać przez telefon.

Główna część instalacji znajduje swoje miejsce najczęściej w podpiwniczeniu, piwnicy, budynku gospodarczym, ganku, bądź umieszczana jest na strychu. Do jednostki centralnej dołączone są rury ssące, które rozprowadzone są wewnątrz budynku i ukryte w ścianach. Oprócz rur ssących w pomieszczeniach znajdują się gniazda ssące, do których przed odkurzaniem dołączany jest wąż z końcówką. Odkurzacz centralny pozwala podczas sprzątania korzystać jedynie z lekkiego, elastycznego węża, którego końcówkę wpinamy do najbliższego gniazda ssącego. W domu znajduje się zazwyczaj kilka gniazd ssących rozmieszczonych w różnych pomieszczeniach, a wszystko po to, by stworzyć komfort pracy.

Tagi:
Copyright 2016. All rights reserved.

Opublikowano 10 marca 2016 przez admin in category "Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *