czerwiec 9

Zdjęcia, które sprzedają

studia fotograficzne oferujące fotografię reklamową

Wydawać by się mogło, że do zrobienia dobrego zdjęcia wystarczy światło dzienne i w miarę dobry aparat robiący ostre ujęcia. Nic bardziej mylnego. Profesjonalny fotograf musi zadbać o każdy najmniejszy detal fotografii, włącznie ze scenografią oraz charakteryzacja modela. W przypadku gdy jest to fotograf reklamowy, to od charakteryzacji będzie miał on swoją ekipę i sam może skupiać się wyłącznie na wydobywaniu ze swoich modeli naturalnego piękna.

Fotografia biznesowa to bardzo specyficzny rodzaj fotografii. Jak sama nazwa wskazuje, modelami w takich sesjach są biznesmeni lub osoby chcące się wykreować na wielkich, poważanych biznesmenów. Celem takiej fotografii jest robienie profesjonalnych zdjęć modela oraz jego otoczenia w taki sposób, by wzbudzał on zaufanie, sprawiał wrażenie kompetentnego człowieka, rekina biznesu.

Dobry fotograf biznesowy będzie potrafił z przeciętnego właściciela sklepiku uczynić za pomocą kilku dobrych ujęć właściciela świetnie prosperującego biznesu handlowego, z którym warto robić interesy, i który jest wiarygodny jak mało kto.

Z kolei fotografia produktowa to zdjęcia produktów, które następnie trafiają do katalogów reklamowych, na plakaty i do sklepów internetowych. Muszą one być doskonale oświetlone, tak by ukrywać wszelkie ich niedoskonałości, idealnie uwypuklać kolory i specyficzny charakter, co jest szczególnie ważne w przypadku zdjęć ubrań i butów. Dobrze widać to na przykładzie biżuterii – banalny pierścionek sfotografowany z sercem staje się dla nabywcy „must have”.

Jak zatem doskonale widać, fotografia reklamowa jest niezwykle przydatna w biznesie. Jest świetną reklamą firmy oraz jej produktów bądź usług. Trzeba tylko wybrać profesjonalne studio fotograficzne, a będziemy mogli cieszyć się wspaniałymi zdjęciami, które znacząco wpłyną na rozwój firmy.

Tagi: , , ,
Copyright 2016. All rights reserved.

Opublikowano 9 czerwca 2016 przez Alfred Pasiak in category "Marketing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *